Мезіальний прикус
відноситься до сагітальних аномалій і характеризується мезіальним розташуванням зубів нижньої щелепи по відношенню до верхньої щелепи.
Цей пацієнт має скелетальний мезіальний прикус із тенденцією до відкритого.
Пацієнтка скаржиться на естетичний дефект зубних рядів та відсутність контакту між бічними зубами верхньої та нижньої щелепи. А також на наявність болю та шуму у скронево-нижньощелепних суглобах.
При огляді виявлено відсутність різцевого перекриття і різцевого шляху, збільшення висоти нижньої частини обличчя, низьке положення язика, звуження верхньої щелепи.
На ортопантомограмі визначається мезіальний нахил зубів верхньої та нижньої щелепи, а також наявність зубів мудрості, видалення яких рекомендовано для отримання стабільного результату ортодонтичного лікування.
За даними цефалометрії кут FMA 36 градусів підтверджує велику висоту нижньої третини особи, OPDI та ODI підтверджують мезіальний прикус із тенденцією до відкритого. Інші дані показують, що лікування має бути спрямоване на зниження нижньої третини особи, відновлення функціональної оклюзії та покращення зовнішнього профілю.
Після аналізу томографії скронево-нижньощелепних суглобів та їх рентгенографії рекомендовано курс лікування суглобів 4-6 місяців, видалення всіх 8-х зубів та пластику вуздечки язика. Потім постановка брикетів Roth-системи та для максимального анкоражу використання мікроімплантів компанії Dentos.
Загальний термін лікування становив 18 місяців.
Лікар: лікар-ортодонт, головлікар клініки «Ортомедіна», Резаи Хамід.