Ортодонтія

Ортодонтія

У світі велика увага приділяється зовнішньому вигляду. Це стосується не лише стилю в одязі. Посмішка є візитною карткою процвітаючої людини. І криві зуби можуть зіпсувати найпродуманіший образ. Що робити у такій ситуації? Чи можна виправити криві зуби?

Важливо розуміти, що з отримання стабільного позитивного результату необхідно розглядати кожен випадок як унікальний. І планувати лікування кожного пацієнта індивідуально.
Окремо варто звернути увагу на криві зуби у дітей. Як правило, проблема «кривизни» зубів не характерна для дітей у ранньому віці. Такий косметичний дефект утворюється з прорізуванням постійних зубів, тобто,  починаючи з 6-7 років.

Ортодонтия

Ортодонтія

Необхідно розуміти, що криві зуби у дітей є прямим наслідком інших патологій прикусу (неправильного розвитку щелеп). Але які б не були причини, отримати хороший результат можливо тільки при своєчасному лікуванні.

Тому звертатися до ортодонта з дітьми  потрібно починаючи з 6-7 років.
Завдяки високому рівню розвитку сучасної стоматології виправити криві зуби можна практично у будь-якому віці.
А ось тривалість лікування та кінцевий результат залежатимуть від цілого ряду об'єктивних причин.
Повертаючись до питання дітей, зауважимо, що найефективнішим є раннє лікування . Таке лікування дозволяє спрямовувати ріст та розвиток щелеп і таким чином попереджає розвиток патологій.

Новый рисунок (97)

Процес цей, безумовно, тривалий, оскільки вимагає уважного спостереження протягом усього періоду зростання дитини до статевого дозрівання. Але це гарантує відмінний результат та відсутність проблем у майбутньому.

Новый рисунок (95) Новый рисунок (94) Новый рисунок (93) Новый рисунок (96)
Одним із варіантів незнімного апаратного лікування є брекети.

Ця відносно нова для нашої країни система вже встигла зарекомендувати себе з кращого боку. Вже складно, напевно, знайти ортодонта, який не ставить брекети у Києві. Вибір дуже великий. І ваше завдання зробити його правильно. Важливою є не тільки ціна на брекети. Вирішальним фактором має стати для вас рівень кваліфікації лікаря, з яким вам необхідно буде співпрацювати тривалий час. Саме "співпрацювати", т.к. дуже важко отримати хороший результат лікування без бажання та активної допомоги самого пацієнта.
Важливе значення для багатьох має ціна на брекети. Однак, на це питання неможливо дати однозначну відповідь. Занадто багато чинників впливають визначення ціни у кожному даному випадку. Звичайно, це залежить від ступеня підготовки ортодонта і від того, який план найбільш раціонального лікування він для вас намітить.
Якщо вас хвилює естетичне питання, то можливе використання керамічних або сапфірових брекетів. Вони практично непомітні на зубах, але недостатньо міцні і мають низку недоліків. Використання таких брекетів потребує більш тривалого лікування. А також існує ризик пошкодження емалі при знятті керамічних та сапфірових брекетів наприкінці лікування.

Ортодонтия

Ортодонтія

Також можливе використання так званої лінгвальної техніки.

Ортодонтия

Принципова відмінність лінгвальної брекет-системи полягає в тому, що лінгвальні брекети фіксуються на внутрішній стороні зуба, що дозволяє досягти максимального естетичного комфорту для пацієнта. Лінгвальні брекети мають плоску форму, зручні для пацієнта та непомітні для оточуючих. Завдяки нескладній техніці ідеально підходять для ортодонтів-початківців. Лінгвальні брекети не викликають труднощів при встановленні та не вимагають додаткових лабораторних витрат.
Унікальність лінгвальних брекетів полягає в тому, що вони викликають мінімальний дискомфорт у пацієнтів. Клінічні дослідження показали, що незначні труднощі у мові практично зникають протягом кількох днів.

Можливо, ціна на брекети в Києві буде дещо вищою, ніж в інших містах. Але це знову ж таки в першу чергу залежить від кваліфікації фахівця.
Що ж таке "брекети"? Брекети є невеликими «кнопочками» або «замочками», які клеяться на поверхню зуба, а потім з'єднуються між собою за допомогою дуги. Вони розрізняються за матеріалом, з якого їх виготовили (металеві, керамічні та сапфірові) і за місцем кріплення на зубі (вестибулярні – на зовнішній поверхні зуба та лінгвальні – на внутрішній).
Оскільки дуже довгий час ортодонтичне лікування отримували лише діти, актуальним є питання, чи є брекети для дорослих.
Як уже говорилося раніше, ставити брекети можна у будь-якому віці. Єдине обмеження – це молочні зуби. Ставити брекети можна лише на постійні зуби зі сформованим коренем, тобто. не раніше ніж через 2-2,5 роки після прорізування постійного зуба. Також дуже обережно потрібно використовувати брекети в період змішаного прикусу (у дітей від 7-8 до 12,5 – 13 років), коли є і молочні, і постійні зуби. У цей період можна ставити брекети лише на передню групу зубів.
Вирівнювання зубів – це досить неоднозначне поняття. Адже дуже часто просто вирівняти зуби не лише недостатньо, а й неможливо. Адже криві зуби – це не причина, а слідство. А причина може бути набагато серйознішою, ніж здається на перший погляд.
Для того, щоб поставити "кривий" зуб у правильне положення, велике значення має вибір опори. Як правило, в якості опори для переміщення зубів використовують моляри (6-7 зуби). А також різноманітні позаротові тяги. Це спеціальні пристрої, які кріпляться поза порожниною рота. Але такого роду кріплення неестетичні та громіздкі.

Ортодонтия

Ортодонтія

У нашій клініці для створення опори при ортодонтичному лікуванні використовуються мікроімпланти. Ця методика дозволяє лікарям досягти успіху в найскладніших випадках. При використанні мікроімплантів скорочуються терміни ортодонтичного лікування, отримані результати стабільні і кількість ускладнень мінімальна.
Що ж є мікроімплант? Це, по суті, маленький гвинтик, який вкручується в кістку верхньої або нижньої щелепи. Завдяки їх маленькому розміру мікроімпланти можна встановлювати в будь-якому місці, навіть між корінням зубів.
Спеціально для установки мікроімплантів був винайдений унікальний інструмент, що дозволяє контролювати кут нахилу мікроімпланта до кістки і таким чином збільшувати ефективність від використання мікроімпланта і знижувати ймовірність ускладнень.
Розроблений та впроваджений у практику цей інструмент був провідним ортодонтом нашої клініки Резаї Хамідом. На цей винахід отримано патент № 36815. Більше 10 років активного застосування в практичній ортодонтії дали відмінні результати.